EL_logo podstawowe_białe tło

EDWARD'S LEAGUE

Na tym etapie edukacji językowej uczniów, zarówno rodzice, jak i nauczyciele mają sporo wyzwań. Dzieci rosną, rosną też ich kompetencje językowe. Naszym celem jest spójny i harmonijny rozkwit tychże kompetencji. Żadna umiejętność – czytanie, pisanie rozumienie ze słuchu, czy też sprawna i poprawna komunikacja nie może na tym etapie zostać pominięta. I nie jest!

Dodatkowym wyzwaniem, o którym musimy pamiętać, jest zmienna motywacja uczniów. Widzimy ten etap edukacji również jako wzmacnianie świadomości, dbanie o to, by każdy uczestnik kursu wiedział, dlaczego i w jakim celu poznaje konkretny materiał, do czego przydadzą mu się nabyte umiejętności oraz jak będzie mógł je wykorzystać w praktyce.

Nie zamierzamy udawać, że lekcje to zabawa. Oczywiście zajęcia powinny być ciekawe i upływać w przyjemnej atmosferze, ale to przede wszystkim czas na zdobywanie wiedzy. Ufamy jednak, że nauka może dawać wiele satysfakcji, a nawet sprawiać frajdę i to właśnie chcemy osiągnąć.

Metoda została stworzona dla uczniów szkół językowych lub prywatnych szkół podstawowych w wieku 11 - 14 lat (klasy 5 - 7), kontynuujących naukę języka angielskiego po ambitnych kursach przedszkolnych i wczesnoszkolnych, zawierających materiał na poziomach A1 - A2 (np. Teddy Eddie, Savvy Ed).

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA
METODY EDWARD'S LEAGUE:

Opracowując nasze metody, zawsze kierujemy się powiedzeniem – kropla drąży skałę. Nie wierzymy w „zrywy”, podczas których uczeń zakuwa przerobione treści. Takie postępowanie sprawia, że potem szybko zapomina to, czego się nauczył. Jest to obciążające i demotywujące. Nasi podopieczni, dzięki starannie zaplanowanym doświadczeniom językowym, są w stanie bez nadmiernego wysiłku opanować naprawdę obszerny i trudny materiał, często nieosiągalny dla ich rówieśników. Jest to możliwe, ponieważ szczegółowo planujemy każdą lekcję oraz bazujemy na systemowych i regularnych powtórkach. Na skuteczność metody wpływają ponadto systemy szkoleń, wsparcia i monitoringu lektorów.

Połączenie tych dwóch podejść praktykujemy już od etapu metody Teddy Eddie kierowanej do przedszkolaków. Tym razem realizujemy je jednak w zupełnie nowym stylu! Wprowadzamy elementy prawdziwego angielskiego (true English), czyli autentycznego języka, języka native speakerów, spersonalizowanego i w życiowym kontekście. Nie upraszczamy wypowiedzi i nie modelujemy ich sztucznie. Równocześnie dbamy o używanie konceptów gramatycznych, krok po kroku, strukturalnie, w ściśle kontrolowanych ćwiczeniach (dryle).

W Edward’s League znaleźć można tradycyjne metody, wynikające z klasycznego podejścia do nauczania, na przykład obcowanie z obszernymi tekstami do czytania i słuchania czy też szablonowe ćwiczenia gramatyczne. Jednocześnie stosujemy nowoczesne koncepty: ocenianie kształtujące (formative assessment), strategię odwróconej klasy (flipped classroom) i indukcyjne nauczanie gramatyki (inductive grammar approach).

Nasze książki przygotowują do międzynarodowych egzaminów Cambridge, zawierają materiał wymagany do A2 Key oraz B1 Preliminary oraz ćwiczą wszystkie umiejętności egzaminacyjne. Z drugiej strony przyświeca nam jasno sprecyzowany cel – komunikacja! Ważne, aby uczeń mówił bez oporów, komunikował się nie tylko skutecznie, ale również z zachowaniem zasad poprawnościowych.

Każdy aspekt metody, każda lekcja i ćwiczenie zostały szczegółowo przemyślane i zaplanowane tak, aby uczeń stopniowo nabywał wiedzę i umiejętności. Nie pozwalamy sobie na zboczenie z obranego kursu! Równocześnie w Edward’s League stawiamy na niezależność kursanta, uwzględniamy jego talenty i predyspozycje. Na tym etapie ważna jest dla nas świadoma nauka, realne, ale ambitne cele i stała weryfikacja, próba odpowiedzi na pytania, dlaczego i po co to robimy.

W Edward’s League znajdują się rozwiązania sprawdzone w naszych poprzednich metodach (Teddy Eddie oraz Savvy Ed). Są to między innymi bogato wyposażone Pakiety Edukacyjne dla uczniów, klarownie zbudowane podręczniki zaplanowane do realizacji w systemie 60 spotkań po 60 minut (lub pięć 45-minutowych lekcji w tygodniu), zadania systemowe, które pozwalają przyswajać wiedzę w sposób systematyczny i zorganizowany, dopracowany schemat kontaktu z rodzicami, pełne wyposażenie lektora oraz szkoły posiadającej licencję, tak aby zachować standard metody we wszystkich placówkach, w których prowadzone są kursy Edward’s League. Jednocześnie zaskakujemy świeżutkimi i oryginalnymi konceptami dostosowanymi do grupy wiekowej. Budujemy w uczniach poczucie odpowiedzialności za naukę, postępy i zdobywanie wiedzy. Robimy to poprzez stałe wsparcie lektora, który zawsze udziela informacji zwrotnej i stosuje innowacyjne techniki, np. „łapanie ogonów” (catch the tail technique), „odpakowywanie lekcji” (unboxing the lesson) czy „filozofię zupy powtórkowej” (revision soup philosophy). Brzmi intrygująco?

POZIOMY EDWARD'S LEAGUE

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Odwiedź witrynę Edward's League, dzięki której poznasz:

 • rolę rodzica w metodzie
 • pakiet edukacyjny
 • opinie uczniów i rodziców
 • dodatkowe komponenty do pracy w domu
 • relację EL z egzaminami Cambridge English Qualifications

Masz więcej pytań lub chcesz, aby Twoje dziecko rozpoczęło fascynującą przygodę z Teddy Eddie? To świetnie! Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Wypełnij poniższy formularz, a my oddzwonimy jeszcze dziś.


  FILIA PIEKOSZÓW

  ADRES SZKOŁY

  Piekoszów, ul. Częstochowska 87a

  TELEFON

  Sekretariat: 695-763-218

  FILIA STRAWCZYN

  ADRES SZKOŁY

  Strawczyn, ul. Turystyczna 7

  TELEFON

  Sekretariat: 669-060-692

  GODZINY PRACY SEKRETARIATU

  pon.- pt.: 16 - 19 | sob. 08 - 13

  NR KONTA

  65 1050 1416 1000 0090 9767 0831

  GODZINY PRACY SEKRETARIATU

  pon./śr./czw./pt.: 16 - 19

  NR KONTA

  82 1050 1416 1000 0097 1928 5422

  DANE FIRMY

  Szkoła Języków Obcych Language Academy
  NIP: 959-163-13-51

  TELEFON

  695-763-218

  WordPress Theme built by Shufflehound. Copyright © Language Academy | Realizacja: Studio Manufaktura