Kochani!

Witam Was po dość długiej przerwie, która była, przynajmniej w moim życiu, dość trudnym okresem. Otóż musiałam oswoić się z nową rzeczywistością. O tym, że jest nowa – inna niż dotychczas nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jaka ona teraz jest, to każdy wie. Każdy też powinien wiedzieć, że aby się w niej nie zagubić, trzeba być silnym psychicznie. Życie jest zbyt krótkie, aby się zamartwiać. Zatem pragnę zachęcić państwa do czerpania radości z życia nawet w obliczu trudnych zdarzeń. Tak. Jest to możliwe, trzeba tylko zdecydować się ćwiczyć w dążeniu do szczęścia.

Doświadczenia mojego życia nauczyły mnie, że roztkliwianie się nad sobą, nic nie daje. Pozbawia wewnętrznej siły, sprawczości i fizycznego zdrowia. Jeśli zabraknie tego nam –  rodzicom, to w żaden sposób nie będą tego miały również nasze dzieci. Błędem jest myśleć, że uchronimy je przed odtrąceniem, bólem, stratą. Przeciwności losu doświadcza każdy człowiek na tej ziemi. Będzie to również udziałem naszych dzieci. Tylko silni psychicznie rodzice wychowują silne psychicznie dzieci.

Wiem. Niektórzy powiedzą: – Łatwo mówić! Nie mogę sobie sam poradzić z własnym życiem. Jestem słaby psychicznie. Jak więc mam uczyć swoje dziecko wypracowania siły psychicznej?  Otóż proponuję państwu wspólne treningi. Aby rozwinąć tężyznę fizyczną, trzeba regularnie chodzić na siłownię bądź aerobik czy inne formy aktywności fizycznej. Ćwiczenia doskonalące siłę psychiczną trenują mózg tak samo jak ćwiczenia fizyczne wzmacniają ciało. Tyle tytułem wstępu. Na pierwszy trening zapraszam za tydzień.

 

Pozdrawiam

Jadwiga Zapała
Autorka Bloga
Language Academy