Uwaga!

Ostatnie wydarzenia w polskiej oświacie sprawiły, że wiele się mówi na temat konieczności wprowadzenia zmian w nauczaniu i w całym systemie. My jako Language Academy, póki co, całego  systemu nie zmienimy. Nie mamy takiej mocy, ani takich ambicji. Jednak działając zgodnie z zasadą:  Chcąc naprawiać świat, zacznij najpierw od siebie, postanowiliśmy wprowadzić do nauczania naszych kursantów rewelacyjne, wręcz  odkrywcze zasady neurodydaktyki –  dyscypliny naukowej, która opierając się na badaniach nad mózgiem stawia sobie za cel tworzenie nowych koncepcji pedagogicznych.

Jedna z tez tej dyscypliny mówi, że „bez relacji nie ma edukacji”. Głęboko w to wierząc, pielęgnujemy i dbamy o atmosferę na zajęciach i poza nią. Jest dla nas ważne, aby każdy kto pojawia się w LA czuł się ważny i doceniony. Ponadto, człowiek może nauczyć się tylko tego, co potrafi przetworzyć. Im głębsze przetwarzanie, tym lepsze wyniki w nauce.

Nasza szkoła od przyszłego roku szkolnego w uczeniu języków obcych położy szczególny nacisk na fakt, iż mózg każdego ucznia jest inny, ma inną strukturę i swój własny sposób przetwarzania informacji. I tak, wzorem dobrze szanującej się kliniki, gdzie dobiera się metodę leczenia dla każdego  pacjenta; lektorki Language Academy będą  dobierać metodę nauczania do potrzeb kursanta, wykorzystując  silne strony jego mózgu.

Sprawimy, że już sam proces uczenia się będzie celem (jako ciekawy i interesujący sposób spędzania czasu), a nie tylko produkt końcowy tzw. uczenie tylko pod egzamin. Będziemy ograniczać przekaz werbalny na korzyść uczenia się w ruchu, tańcu. Wykorzystamy  grafikę, zdjęcia, muzykę; ba, pokażemy jak wykorzystać własne dłonie w procesie uczenia się.

Mając dużą świadomość, jak stres wpływa na proces uczenia się i kreatywność; sytuacje stresogenne będą u nas wykluczone zupełnie. Sam sens ocenianie także został wzięty pod lupę. Bo czy ktokolwiek ma prawo, choćby zasugerować dziecku, że jest ono „średnie” lub „słabe” stawiając mu złą ocenę??

Zatem, metoda LAcademy,  to nie tylko nauka języków obcych. LAcademy Method to coś duuuużo więcej 🙂 Poprzez rozwijanie umiejętności wyrażania własnych myśli i opinii w języku obcym, stawiamy sobie za cel wspieranie swoich kursantów w  budowaniu ich poczucia wartości i niepowtarzalności.

To tylko kilka cech istotnych naszej metody LACADEMY. Całą resztę będziesz mógł doświadczyć na  naszych zajęciach 🙂 Zapraszamy na bezpłatne zajęcia pokazowe, zapisy pod nr tel. 669-947-004 (nr do Małgorzaty Bednarczyk METODYK LA)

 

Pozdrawiam

Katarzyna Ciołak
Dyrektor
Language Academy